Rozrywka

Eurowizja 2023: pełne wyniki głosowania - kto wygrał konkurs?

Autor Milena Rafatus
Milena Rafatus22.05.20246 min.
Eurowizja 2023: pełne wyniki głosowania - kto wygrał konkurs?

Wyniki Eurowizji 2023 zostały ostatecznie ogłoszone po zaciętej rywalizacji. Wielkim zwycięzcą tegorocznej edycji okazał się reprezentant KRAJU, imię i nazwisko z utworem "TYTUŁ PIOSENKI". Poznajmy wszystkie szczegóły głosowania, dzięki którym mógł odnieść spektakularny triumf!

Kluczowe wnioski:
 • Polska kolejny rok z rzędu zajęła odległą pozycję w konkursie. Pomimo oryginalnego utworu, zabrakło punktów od widzów.
 • Wielkim zaskoczeniem był słaby występ faworyzowanego przed finałem KRAJU. Znana wcześniej piosenka nie została dobrze odebrana.
 • Jurorzy i telewidzowie mieli zupełnie inne preferencje. Rozbieżność w punktacji była rekordowo wysoka.
 • Debiutanci z KRAJU zdecydowanie pozytywnie zaskoczyli publiczność zgromadzoną na arenie i przed telewizorami.
 • Głosowanie sąsiadów i bloków krajów ponownie odgrywało znaczącą rolę w przyznawaniu wysokich not.

Wyniki głosowania w Eurowizji 2023 - kto został zwycięzcą?

Tegoroczna 67. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji przeszła do historii. Po pełnych emocji występach, światełka reflektorów na chwilę przyćmiły, gdy nastąpił czas na rozstrzygające głosowanie eurowizja 2023. Miliony widzów na całym świecie z zapartym tchem oczekiwały na wyniki eurowizji 2023 finał.

Pierwszym krokiem było poznanie not przyznanych przez krajowe jury. Ich oceny, choć istotne, nigdy nie są ostatecznym słowem. To telewidzowie mają realny wpływ na ostateczną klasyfikację krajów w eurowizji 2023. Napięcie rosło z każdym kolejnym głosem - jedno było pewne, nikt nie mógł przewidzieć tak zaskakującego finału!

Po długich obliczeniach i ostatecznym zsumowaniu wszystkich punktów, konferansjerzy z radością ogłosili zwycięski kraj. Była to prawdziwa niespodzianka, którą mało kto przewidywał po sierpniowych wynikach półfinału eurowizji 2023. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał!

Czy jesteś ciekaw, kto został tegorocznym triumfatorem? Przeczytaj dalej, aby poznać szczegółowe rezultaty rywalizacji najpopularniejszego konkursu muzycznego Europy. Osobiście chętnie wysłucham Twoich przemyśleń na ten temat w komentarzach!

Wyniki końcowe konkursu Eurowizji po wszystkich głosach

Finałowy etap głosowania w Eurowizji 2023 zakończył się absolutną sensacją. Bezapelacyjnym triumfatorem został reprezentant Szwecji - Loreen. Jej porywający utwór "Tattoo" odniósł bezprecedensowy sukces, zdobywając rekordową liczbę 583 punktów od jurorów i telewidzów z całej Europy!

Drugie miejsce zajął niespodziewanie Finowie z zespołem Käärijä. Ich wysokoenergetyczny występ z piosenką "Cha Cha Cha" został entuzjastycznie przyjęty i zdobył aż 531 punktów. Była to spora niespodzianka, bo wcześniejsze prognozy lokalizowały Finlandię znacznie niżej.

Kolejną pozycją na podium uhonorowana została Izraelka Noa Kirel. Artystka dzięki wykonaniu "Unicorn" zgromadziła 487 głosów, pokonując faworyzowaną wcześniej Szwecję. Ten wynik pokazuje niesamowitą moc eurowizyjnej publiczności - raz jeszcze udowodnili swoją nieprzewidywalność!

Pozostałe kraje w czołowej dziesiątce uplasowały się następująco: Norwegia (381 pkt), Ukraina (343 pkt), Cypr (319 pkt), Włochy (268 pkt), Australia (234 pkt), Estonia (233 pkt) oraz Belgia (162 pkt). Warto podkreślić utrzymującą się wysoką pozycję krajów bałkańskich i wschodnioeuropejskich.

 • Zwycięzcą 67. Konkursu Piosenki Eurowizji została reprezentantka Szwecji - Loreen z utworem "Tattoo". Jej rezultat 583 pkt jest nowym rekordem imprezy.
 • Na kolejnych miejscach uplasowali się nieoczekiwani faworyci - Finowie oraz Izraelka Noa Kirel. Ich sukces był prawdziwą niespodzianką.
 • W czołowej dziesiątce znalazły się m.in. Norwegia, Ukraina, Włochy, Australia i Estonia. Punktacja rozłożyła się bardzo równomiernie.
 • Polska zakończyła występ na 25. pozycji z 30 możliwych. Nasz reprezentant Blanka otrzymał zaledwie 7 punktów od jury i widzów.
 • Wydarzenia podczas finałowego głosowania pokazały, jak bardzo impreza Eurowizji wciąż pozostaje nieprzewidywalna i pełna zaskoczeń!

Czytaj więcej: Dżem Wehikuł Czasu Tekst - Pamiętam dobrze ideał swój

Najnowsze wyniki Eurowizji po zakończeniu głosowania

Zgodnie z regulaminem konkursu, tuż po ogłoszeniu zwycięzcy, opublikowano również pełne wyniki głosowania w poszczególnych krajach. Rzuciły one nowe światło na tegoroczną edycję wydarzenia i pozwoliły lepiej zrozumieć preferencje publiczności.

Szwedzka gwiazda Loreen otrzymała maksymalne noty 12 punktów od jurorów z aż 16 państw. Oprócz tego, zdobyła najwyższy możliwy wynik od telewidzów w 11 krajach. Ten wyczyn pokazuje skalę jej sukcesu i zasłużonej popularności!

Drugie miejsce Finlandii było prawdziwą sensacją, ale zgodnie z najnowszymi wynikami Eurowizji nie powinno dziwić. Zespół Käärijä zachwycił jurorów i widzów przede wszystkim w krajach nadbałtyckich oraz nordyckich. Wysoko ocenili ich energetyczny występ.

Ciekawostką jest fakt, że reprezentantka Polski - Blanka z piosenką "Solo" otrzymała 12 punktów jedynie od krajowego jury. Niestety, widzowie w pozostałych państwach zdecydowanie nie docenili jej występu. To wyjaśnia tak niską, zaledwie 25. lokatę naszego kraju.

Najwięksi zwycięzcy i przegrani tegorocznej Eurowizji

Analizując wyniki Eurowizji 2023, nietrudno wyłonić największych triumfatorów i przegranych tegorocznej edycji w ujęciu poszczególnych krajów. Do grona bezapelacyjnych zwycięzców zaliczyć można przede wszystkim gospodarzy - Wielką Brytanię i miasto Liverpool. Znakomita organizacja wydarzenia na Wyspach Brytyjskich dostarczyła niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom.

Wielkim przegranym tegorocznego konkursu była natomiast Francja. Jej reprezentant - wokalistka La Zarra zakończyła udział na ostatniej, upokarzającej 26. pozycji z zaledwie 18 punktami na koncie. To najgorszy występ "Trójkolorowych" w historii Eurowizji.

Podsumowanie

Zdjęcie Eurowizja 2023: pełne wyniki głosowania - kto wygrał konkurs?

Tegoroczna Eurowizja 2023 obfitowała w liczne niespodzianki i zaskoczyła wszystkich prawdziwych fanów tego niezwykłego konkursu. Już wyniki półfinału Eurowizji 2023 pokazały, jak wiele krajów stara się o najwyższe lokaty. Jednak to dopiero głosowanie Eurowizja 2023 w wielkim finale przyniosło rozstrzygnięcie i ogłoszenie zasłużonego triumfatora.

Ostateczne wyniki Eurowizji 2023 finał wywołały prawdziwą burzę emocji. Zwycięstwo Szwedki Loreen z rekordem 583 punktów zaskoczyło wszystkich obserwatorów. Równie dużą sensacją było drugie i trzecie miejsce Finów oraz Izraelki. Tak jak zawsze, ogromną rolę odegrali telewidzowie, którzy głosowali na swoich faworytów, kształtując końcową klasyfikację krajów.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Włoska restauracja Warszawa - najlepsze włoskie restauracje Warszawa
 2. Sabaton: nadchodzący koncert w Polsce - gdzie i kiedy zobaczyć?
 3. Joji: nie przegap nadchodzącego koncertu - sprawdź bilety i daty
 4. Beatles: sprawdź klasyki muzyki rockowej w nowym wydaniu
 5. Dyżurna Apteka Zielona Góra - Apteki Dyżurne w Zielonej Górze
Autor Milena Rafatus
Milena Rafatus

Jestem kobietą w średnim wieku, która kocha muzykę i podziela się swoją pasją poprzez prowadzenie audycji radiowej skupionej na polskim rocku lat 80. i 90. Piszę artykuły o zespołach i wykonawcach, którzy byli wtedy popularni oraz o największych radiowych przebojach. Dzielę się wspomnieniami z koncertów i opowiadam o kulisach powstawania piosenek.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły