Lifestyle

Czy widać screeny relacji na Instagramie? Sposób na zrobienie screena

Autor Klaudia Mazurek
Klaudia Mazurek23.12.20237 min.
Czy widać screeny relacji na Instagramie? Sposób na zrobienie screena

Czy na Instagramie Widać Screeny Relacji to częste pytanie wśród użytkowników tej popularnej platformy społecznościowej. W artykule wyjaśnimy, czy Instagram informuje autora relacji o wykonanych screenach oraz czy da się ukryć przed innymi fakt robienia zrzutów ekranu cudzych historii.

Kluczowe wnioski:
 • Instagram domyślnie wysyła powiadomienie do autora relacji, gdy ktoś zrobi jej screena.
 • Jest sposób, by wyłączyć informowanie autora relacji o wykonanych screenach.
 • Nie ma opcji całkowitego ukrycia przed Instagram screenowania relacji innych osób.
 • Można natomiast zachować pewną dozę prywatności, nie zapisując screenów w galerii telefonu.
 • Widać jedynie screeny wykonane z relacji - screeny postów i zwykłych zdjęć są całkowicie prywatne.

Czy na Insta widać screeny relacji

Jedną z najczęściej zadawanych kwestii przez użytkowników Instagram jest to, czy widać screeny relacji. W końcu relacje to bardzo popularny element tej platformy, z którego korzysta codziennie miliony osób.

Instagram domyślnie wysyła powiadomienie do autora relacji, gdy ktoś zrobi screena jego historii. Dzieje się tak za każdym razem, gdy ktoś zapisze na swoim telefonie zrzut ekranu z czyjejś relacji.

Powiadomienie wygląda następująco: pojawia się alert z nazwą użytkownika, który wykonał screena Twojej relacji. Autor relacji wie zatem, że został zrobiony screenshot, ale nie widzi samego zrzutu ekranu.

Wyłączenie powiadomień o screenach

Co jednak istotne, Instagram daje możliwość wyłączenia informowania autora relacji o zrobionych screenach. Wówczas osoba, której historia jest nagrywana nie dostanie żadnej informacji o screenshotach.

Aby to zrobić, wystarczy wejść w ustawienia prywatności na swoim Instagramie i odznaczyć opcję „Pokaż, gdy ktoś zrobi zrzut ekranu Twoich relacji”. Od tej pory użytkownik będzie mógł robić screeny relacji bez obaw, że ktoś się o tym dowie.

Jak sprawdzić kto robi screeny relacji

Czy widać jak robię screeny na Instagramie to kolejne pytanie, które nurtuje wielu użytkowników tej platformy. Instagram stara się bowiem zapewnić pewną dozę prywatności osobom wykonującym zrzuty ekranu relacji innych.

Jak już wiemy, autor relacji dostaje co prawda domyślnie informację, że ktoś zrobił mu screena. Nie widać jednak, kto konkretnie wykonał taki zrzut ekranu.

Oznacza to, że nie sposób sprawdzić, kto robi screenshoty konkretnych relacji. Instagram celowo nie udostępnia takich danych, chroniąc prywatność osób korzystających z tej funkcji.

Jak zrobić screenshot relacji na Instagramie

Skoro Czy na Instagramie widać SS wywołuje tyle emocji, warto też przypomnieć, jak w ogóle zrobić zrzut ekranu z czyjejś relacji. Jest to przecież podstawa, którą warto znać.

Najprostszym sposobem jest przytrzymanie przez kilka sekund przycisku zasilania i przycisku głośności.

Jeśli oglądamy czyjąś historię i naciśniemy jednocześnie wspomniane przyciski przez 2-3 sekundy, telefon automatycznie zrobi nam zrzut ekranu. Zrzut trafi prosto do galerii, skąd można go następnie udostępniać dalej.

W ustawieniach można też dostosować działanie screenshotu np. wyłączyć dźwięk migawki lub wyłączyć podgląd po wykonaniu zrzutu. Instagram oczywiście o tych zmianach nie wie, one dotyczą tylko ustawień telefonu użytkownika.

Migawka ekranu bez zapisu w galerii

Jeśli nie chcemy, by zrobione screeny zostały zapisane w galerii telefonu, jest też taka możliwość. W niektórych smartfonach po naciśnięciu klawiszy zasilania i głośności zrzut ekranu pojawia się jedynie w postaci podglądu, który po kilku sekundach znika.

Dzięki temu przechwycimy obraz z ekranu, ale nie zostawi po sobie śladu w postaci trwałego zapisu w pamięci telefonu. Choć oczywiście nadal można taki podgląd zscreenshotować ponownie i zapisać już na stałe.

Jak zostać poinformowanym o zrobieniu screena

Czy widać screeny relacji na Instagramie? Sposób na zrobienie screena

Instagram domyślnie wysyła powiadomienia do autorów relacji, gdy ktoś zrobi im screena. Nie trzeba zatem nic dodatkowo konfigurować, by otrzymywać takie alerty.

Trzeba jednak pamiętać, że zawsze można tę opcję wyłączyć w ustawieniach prywatności. Wówczas nawet jeśli ktoś zrobi nam screena historii, to o tym nie będziemy wiedzieć.

Powiadomienia o screenach włączone Tak, dostaję informację o każdym screnie moich relacji
Powiadomienia o screenach wyłączone Nie, nawet jeśli ktoś zrobi screena nie zostanę o tym powiadomiony

Instagram stara się zatem zapewnić tutaj elastyczność - to użytkownik decyduje, czy chce być informowany o wszystkich zrzutach ekranu z jego relacji, czy też woli zachować ich prywatność.

Jak ukryć przed innymi screeny relacji

Wiele osób zastanawia się Czy widać jak robię screeny na Instagramie i czy da się w jakiś sposób ukryć przed innymi to, że robimy komuś zrzut ekranu relacji.

Niestety nie ma opcji, by całkowicie ukryć fakt robienia screenshotów relacji przed Instagramem. Jak już wiemy, autor relacji dostanie domyślnie powiadomienie o każdym zrzucie ekranu jego historii.

Można co prawda wyłączyć wysyłanie takich alertów, ale wówczas Instagram i tak odnotuje w swoim back-endzie, że ktoś zrobił screena danej relacji. Tę informację widzi tylko sam Instagram, autor relacji już nie.

Nie oznacza to jednak, że nie da się zachować pewnej dozy prywatności. Otóż Instagram rejestruje informacje jedynie o screenach relacji, natomiast zrzuty ekranu zwykłych postów i zdjęć są całkowicie prywatne.

Jak działają powiadomienia o screenach relacji

Na koniec warto jeszcze raz podsumować, jak działają powiadomienia Instagram o wykonywaniu screenshotów relacji i kto ostatecznie widzi tego typu informacje.

 • Instagram domyślnie informuje autora relacji za każdym razem, gdy ktoś zrobi mu screena
 • Autor relacji wie zatem, że został wykonany zrzut ekranu, ale nie widzi samego zrzutu ani tego, kto go zrobił
 • Można wyłączyć wysyłanie takich powiadomień do autora relacji
 • Mimo wyłączenia alertów, Instagram nadal rejestruje informacje o zrobionych screenach (autor relacji tych danych już nie widzi)
 • Zrzuty ekranu zwykłych postów i zdjęć są w pełni prywatne i anonimowe

Mamy nadzieję, że teraz wiecie już wszystko na temat tego Czy na Instagramie Widać Screeny Relacji i jak działają screenshoty oraz powiadomienia o nich na Instagramie.

Podsumowanie

Artykuł szczegółowo wyjaśnia, czy na Instagramie widać screeny relacji i kto dostaje powiadomienia, gdy ktoś zrobi zrzut ekranu czyjejś historii. Porusza kwestię, czy da się ukryć przed innymi wykonywanie screenshotów oraz czy Instagram pozwala sprawdzić, kto robi nam zrzuty ekranu relacji.

Instagram domyślnie informuje autora relacji za każdym razem, gdy ktoś zrobi mu screena. Nie widać jednak, kto dokładnie wykonał taki zrzut ekranu. Można wyłączyć alerts o screenshotach, ale mimo to Instagram nadal odnotowuje takie zdarzenia (autor relacji już ich nie widzi).

Wiele osób zadaje sobie pytanie "Czy widać jak robię screeny na Instagramie?". Niestety nie ma opcji, by całkowicie ukryć wykonywanie zrzutów ekranu relacji. Instagram rejestruje takie informacje, choć stara się zapewnić pewną dozę prywatności użytkownikom.

Na koniec artykuł podsumowuje najważniejsze fakty na temat screenshotów oraz powiadomień "Czy na Instagramie widać SS". Wyjaśnia, kto i kiedy jest informowany o zrobieniu zrzutu ekranu relacji na Instagramie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Włoska restauracja Warszawa - najlepsze włoskie restauracje Warszawa
 2. Sabaton: nadchodzący koncert w Polsce - gdzie i kiedy zobaczyć?
 3. Jonas Brothers: koncert w Polsce, szczegóły - data i miejsce
 4. Beatles: sprawdź klasyki muzyki rockowej w nowym wydaniu
 5. Dyżurna Apteka Zielona Góra - Apteki Dyżurne w Zielonej Górze
Autor Klaudia Mazurek
Klaudia Mazurek

Jestem dziennikarką radiową z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w tworzeniu reportaży społecznych i wywiadów z ciekawymi ludźmi. Na blogu dzielę się kulisami pracy dziennikarza radiowego - jak przygotowywać wywiady, montować reportaż czy pracować z gośćmi na antenie. Opowiadam też o najciekawszych projektach, przy których miałam okazję pracować.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Wystawa Beksińskiego Warszawa
LifestyleWystawa Beksińskiego Warszawa

Wystawa prac wybitnego polskiego malarza Zbigniewa Beksińskiego. Podziwiaj jego najsłynniejsze surrealistyczne obrazy na żywo podczas tego wyjątkowego wydarzenia artystycznego w Warszawie.

Ewa Błachnio: wiek, mąż, wzrost
LifestyleEwa Błachnio: wiek, mąż, wzrost

Ewa Błachnio – dowiedz się, ile ma lat popularna prezenterka TVP, jakiego jest wzrostu i z kim jest mężem. W artykule znajdziesz ciekawe fakty z życia prywatnego i kariery zawodowej naszej bohaterki.