Rozrywka

Blackpink: nowa płyta zespołu - lista utworów i opinie słuchaczy

Autor Krzysztof Jakubowski
Krzysztof Jakubowski22.05.20246 min.
Blackpink: nowa płyta zespołu - lista utworów i opinie słuchaczy

Płyta Blackpink "Born Pink" to jedna z najgłośniejszych premier 2022 roku w muzyce kpop. Po dwóch latach przerwy, dziewczyny z Blackpink wróciły z nowym albumem, który podbił listy przebojów na całym świecie. Ich charakterystyczny styl łączący kpop z elementami popu, rapu i electro ponownie przyciągnął miliony fanów. Oto szczegółowa recenzja nowej płyty, wraz z listą utworów i opiniami słuchaczy.

Kluczowe wnioski:
 • Album Born Pink został entuzjastycznie przyjęty przez fanów Blackpink na całym świecie. Dzięki swojej uniwersalnej muzyce, dziewczyny trafiły zarówno do miłośników kpop, jak i słuchaczy popularnych gatunków.
 • Lista utworów na płycie prezentuje różnorodne style i nastroje, od energetycznych hymnów pop przez klimatyczne ballady, po electro i rap.
 • Główne single z albumu, jak "Pink Venom" i "Shut Down", stały się hitami dzięki wpadającym w ucho melodiom i charakterystycznym układom tanecznym.
 • W recenzjach wielu słuchaczy pojawiają się pochwały dla wokalnego kunsztu i scenicznej charyzmie członkiń Blackpink.
 • Album Born Pink utwierdził pozycję Blackpink jako jednej z czołowych girlsbandów nie tylko w Korei, ale i na świecie.

"Płyta Blackpink Born Pink - tytuły piosenek i pełna lista"

Witajcie, miłośnicy płyty Blackpink! Jesteście gotowi na szczegółowe przedstawienie nowego albumu Born Pink z listą wszystkich utworów? Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla uszu i dusz fanów kpop!

Album Born Pink to ósmy koreański minialbum członkiń Blackpink - Jisoo, Jennie, Rosé i Lisy. Krążek został wydany 16 września 2022 roku i od razu podbił listy przebojów na całym świecie, dając fanom to, na co czekali przez dwa lata od premiery poprzedniej płyty.

Oto pełna lista piosenek na albumie Born Pink:

 1. Pink Venom
 2. Shut Down
 3. Typa Girl
 4. Kick It
 5. The Happiest Girl
 6. Hard to Love
 7. The Loneliest
 8. Yeah Yeah Yeah

Z powyższej listy promieniują różnorodne style i nastroje, z których Blackpink jest znana i uwielbiania. Energetyczne hymny pop jak "Pink Venom" i "Yeah Yeah Yeah" przeplatają się z bardziej nastrojowymi balladami, dając słuchaczom prawdziwą mieszankę doznań.

"Born Pink - płyta Blackpink z podróżą po koreanach kpop"

Nowy album Born Pink to nie tylko zbiór wspaniałych piosenek, ale także fenomenalna podróż przez różne oblicza współczesnego kpop. Członkinie Blackpink zabierają nas w muzyczną wyprawę pełną nieprzewidywalnych zwrotów akcji.

Otwierający krążek przebój "Pink Venom" to prawdziwy koreański styl hip-hop i rap zabarwiony drapieżnością. Z kolei "Shut Down" płynie już bardziej rozrywkowym rytmem kpop, z przyczyną tanecznego refrenu.

Nie zabrakło jednak również chwytających za serce ballad, jak "The Loneliest" czy "Hard to Love", odkrywających bardziej wrażliwą stronę płyty Blackpink. A każdy, kto sądzi, że w kpop nie ma miejsca na rock, myli się - "Yeah Yeah Yeah" to udany wypływ w stylu pop-rockowym.

Łącząc tradycję z nowoczesnością, dziewczęta z Blackpink pokazały, że kpop to dziś prawdziwa mieszanka wszelkich możliwych stylów muzycznych, z którą potrafią zachwycić słuchaczy na całym świecie.

Czytaj więcej: Pytania do Familiady - Najlepsze pytania z programu Familiada

"Blackpink Born Pink - niepokorne single i koreańskie bity"

Największą siłą płyty Blackpink Born Pink są zdecydowanie jej single. Te liczące sobie po 2-3 minuty kompozycje błyskawicznie wpadają w ucho, a do tego towarzyszą im zjawiskowe teledyski.

Promujący album singiel "Pink Venom" był prawdziwą muzyczną petardą. Już sam jego intro - energetyczny rap w stylu "kick it" - przyćmiewa wiele innych piosenek kpop. A po nim następuje wybuchowy pop-rap z melodią nastawioną na natychmiastowy przypływ endorfin u słuchaczy.

 • Mrożący krew w żyłach teledysk do "Pink Venom" zapewnia idealną wizualną oprawę dla tej dynamicznej piosenki.
 • Innym niesamowitym singlem z Born Pink jest "Shut Down" - naszpikowany koreanckimi hitem z charakterystyczną choreografią taneczną.

Z pewnością nie można też przeoczyć zjadliwego "Typy Girl", będącego energicznym ukłonem w stronę dawnego stylu Blackpink z nutą lekkiego sarkazmu. Cała płyta Born Pink pokazuje, że członkinie Blackpink nie boją się eksperymentować i wciąż odkrywają nowe obszary dla swojej twórczości.

"Nowa płyta Blackpink z hitami kpop i światowymi trendami"

Zdjęcie Blackpink: nowa płyta zespołu - lista utworów i opinie słuchaczy

Płyta Blackpink Born Pink to nie tylko koreański pop. To także płynne połączenie kpop z zachodnimi trendami muzycznymi, które zapewniły jej międzynarodowy rozgłos.

Wyróżniającym się przykładem jest utwór "The Happiest Girl" będący niezwykłą mieszanką electro pop z elementami popu zachodniego i koreanckimi melodiami. Ta wysmakowana kompozycja wydaje się wymykać czystym gatunkom muzycznym, czym zachwyca słuchaczy zarówno na Wschodzie, jak i Zachodzie.

Podobnie jest z singlem "Hard to Love". Ta niezwykle błyskotliwa pop-dancehallowa piosenka wpadająca w ucho została napisana przy współpracy z międzynarodową gwiazdą Ederem. Bez wątpienia widać w niej wpływy muzyki latynoskiej oraz światowych hitów przebojów.

Dzięki takiemu sięgnięciu po inspiracje z różnych styli, Blackpink udowodniły, że ich nowa płyta jest propozycją nie tylko dla miłośników kpop. Born Pink to prawdziwy muzyczny kameleon, który przemawia do słuchaczy na całym globie.

Blackpink albumem Born Pink podbija kpop i międzynarodowe listy

Siła przyciągania płyty Blackpink Born Pink przełożyła się na ogromny sukces komercyjny tego wydawnictwa. Krążek zadomowił się na szczytach list przebojów nie tylko w rodzimej Korei, ale też w wielu innych krajach azjatyckich i na Zachodzie.

 • W Korei album Born Pink zadebiutował na 1. miejscu najpopularniejszej listy Gaon Albums Chart, nie zaskakując nikogo.
 • Na prestiżowej liście Billboard 200 płyta zajęła wysoką 2. lokatę wśród albumów wszech czasów.
 • W Wielkiej Brytanii Blackpink zostały pierwszym zespołem kpop, który trafił do najlepszej dziesiątki tamtejszych list przebojów.

Te spektakularne wyniki nie tylko pokazują skalę sukcesu samego albumu Born Pink. Udowadniają one również ogromny potencjał kpop jako gatunku muzycznego, który obecnie podbija cały świat swoją świeżością i różnorodnością.

Podsumowanie

Nie ma wątpliwości, że nowa płyta Blackpink Born Pink to prawdziwa petarda w świecie kpop i popkultury. Członkinie Blackpink udowodniły, że potrafią łączyć tradycyjne brzmienia kpop z nowoczesnymi światowymi trendami, tworząc muzyczną mieszankę, która zachwyca zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych słuchaczy.

Born Pink to album pełen przebojowych singli i różnorodnych kompozycji, od energetycznych hymnów pop po nastrojowe ballady. Dzięki swojej charyzmie scenicznej i niebanalnemu podejściu, Blackpink wywindowały swoją nową płytę na szczyty list przebojów na całym świecie, rozsławiając jednocześnie markę kpop wśród zachodnich odbiorców.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Włoska restauracja Warszawa - najlepsze włoskie restauracje Warszawa
 2. Sabaton: nadchodzący koncert w Polsce - gdzie i kiedy zobaczyć?
 3. Joji: nie przegap nadchodzącego koncertu - sprawdź bilety i daty
 4. Beatles: sprawdź klasyki muzyki rockowej w nowym wydaniu
 5. Dyżurna Apteka Zielona Góra - Apteki Dyżurne w Zielonej Górze
Autor Krzysztof Jakubowski
Krzysztof Jakubowski

Jestem mężczyzną po trzydziestce zafascynowanym nowymi technologiami. Prowadzę audycję poświęconą innowacjom w radiu - nowym formatom cyfrowym, podcastom, sposobom dystrybucji. Opowiadam o zmianach w radiu internetowym i satelitarnym. Dzielę się praktycznymi poradami jak zacząć swój własny podcast.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły