Wielu osobom wydaje się, że prawnik na początku swojej drogi, pracując w kancelarii prawnej, zarabia bardzo dużo. Jest to jak najbardziej mylne określenie. Najczęściej bowiem okazuje się, że są to naprawdę marne pieniądze.

Kancelaria adwokacka musi zarabiać
Oczywistym jest, że kancelaria musi zarabiać a zarabia właśnie na prowadzeniu spraw. Najczęściej więc osoba początkująca nie dostaje skomplikowanych spraw z którymi nie mogłaby sobie poradzić. Rzadko też się zdarza, aby świadczyła ona usługi prawne. Może się bowiem okazać, że coś pomiesza albo nie będzie w stanie odpowiedzieć na nurtujące klienta pytania. W takim układzie okazałoby się, że tak naprawdę kancelaria zostanie ośmieszona a do tego nie można dopuścić.

Kto udziela porad
Porady prawne są udzielane przede wszystkim przez fachowców którzy mają już odpowiedni staż pracy. Ludzie tacy potrafią szybko i sprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania a do tego jeszcze charakteryzują się fachowością. Warto więc skorzystać z usług właśnie takiej osoby a jednak dać sobie spokój z osobami, które dopiero rozpoczynają swoją karierę na drodze prawniczej. Tacy ludzie, w początkowych etapach swojej pracy, raczej nie mają bezpośredniego kontaktu z klientami.