Tak zwane trzecie zęby, czyli po prostu protezy stomatologiczne, zazwyczaj kojarzą się ze starszymi osobami. Tymczasem także ludzie młodzi coraz częściej są zmuszeni to korzystania z takich rozwiązań. Na szczęście nowoczesna protetyka stomatologiczna oferuje bardzo dużo różnych możliwości.


Na rynku dostępna jest szeroka grama produktów protetycznych, w tym protezy, korony, mosty oraz inne. Dzięki wykorzystaniu tych rozwiązań, można nie tylko uzupełnić braki, ale także odtworzyć wygląd uzębienia. Współczesne protezy doskonale maskują brak naturalnych zębów, pozwalają stworzyć naturalny efekt, dlatego zapewniają nie tylko wygodę, ale także duży komfort psychiczny. Pierwszym krokiem jest oczywiście wizyta u stomatologa. Dentysta oceni stan uzębienia i pomoże w znalezieniu najlepszej metody w przypadku danego pacjenta.


Chociaż dla wielu osób trzecie zęby to raczej krępujący temat, warto w nie zainwestować niezależnie od wieku. Przełoży się to na wiele korzyści, zarówno praktycznych, estetycznych i zdrowotnych. Jeżeli mieszkasz we Wieliczce, sprawdź ofertę gabinetu dentystycznego dentysta-wieliczka.pl