O pięknym uśmiechu marzy wiele osób. Aparat ortodontyczny jest sprawdzoną metodą korekty zgryzu. Leczenie ortodontyczne to nie tylko korekta estetyki zębów, ale także poprawa dykcji i artykulacji. Dzięki nowym technologiom korekta zgryzu może odbywać się w sposób niewidoczny dla innych osób (więcej: Aparat Invisalign Kraków). 


Aparat ruchomy


Wykorzystywany jest głównie w leczeniu dzieci oraz młodzieży. Aparat ortodontyczny może być zdejmowany samodzielnie. Nosi się go według zaleceń ortodonty, najczęściej przez kilkanaście godzin w ciągu doby. 


Aparat stały - różne materiały


Należy do najczęściej stosowanych rozwiązań. W przypadku uczulenia na metale takie jak nikiel wykorzystuje się między innymi stopy z tytanu. Ponadto, stosuje się zamki ceramiczne oraz kryształowe, które są znacznie mniej widoczne niż metalowe. Okres leczenia zależy od wady zgryzu, uśredniając może wynieść od 1 roku do 3 lat.


Aparat lingwalny 


Jest usytuowany wewnątrz łuku zębowego, dzięki czemu jest niewidoczny. Zamki przyklejane są od wewnętrznej strony zębów. Aparat lingwialny umożliwia leczenie skomplikowanych wad zgryzu. Ponadto, ból związany z noszeniem aparatu jest znacznie mniejszy, a niżeli w przypadku klasycznego aparatu. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania są walory estetyczne.


Nakładka Invisalign


Nakładki są całkowicie niewidoczne, dzięki zastosowaniu przeźroczystego materiału - silikonu. Stanowią nie tylko alternatywę dla klasycznych, stałych aparatów, ale są innowacją w dziedzinie leczenia zgryzu. Aparat na zęby Invisalign jest dostosowany do uzębienia dzięki odciskom zębów. Niewątpliwą zaletą stosowania nakładek jest łatwość utrzymania czystości aparatu, w porównaniu do klasycznych rozwiązań. Bez problemu można je wyjąć w czasie jedzenia, czy mycia zębów. Co około 2 tygodnie konieczna jest wymiana alignerów, podczas której następuje modyfikacja ich ułożenia. Sprawdź sam: Invisalign Kraków opinie