W dzisiejszych czasach jedynie prawidłowe urządzenie salonu groomerskiego i zakup dobrej jakości sprzętu, umożliwia efektywną pracę na światowym poziomie. Bardzo ważny jest przede wszystkim solidny stół groomerski, który znacząco skraca pobyt zwierząt u fryzjera. Oprócz stołu warto zainwestować także w wannę, porządną suszarkę, maszynkę do strzyżenia, filcaki i szczotki. Godne uwagi są także nowoczesne lampy bakteriobójcze oraz odpowiednie kosmetyki.


Nowoczesny stół groomerski z wysięgnikiem

Jak wcześniej zostało wspomniane solidny stół groomerski z wysięgnikiem jest najważniejszym sprzętem w salonie groomerskim. Godne uwagi są stoły, które posiadają specjalną matę antypoślizgową i regulowaną wysokość blatu. Każda porządna urtownia groomerska powinna mieć w swojej ofercie solidny stół z podnośnikiem elektrycznym albo hydraulicznym. Można zamówić także modele, w których to wysokość ustawia się ręcznie. Pamiętać należy o tym, aby wysokość stołu dostosowana była nie tylko do możliwości swobodnego wejścia psa na stół, ale przede wszystkim do tego, aby groomer nie musiał za bardzo się pochylać podczas swojej pracy. Osoby, które chcą świadczyć swoje usługi bezpośrednio u klienta, powinny jak najszybciej zamówić przenośny stół.

Zakup porządnego stołu to tak naprawę połowa sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także zakup niezawodnej maszynki do strzyżenia psów. W profesjonalnych salonach najlepiej sprawdzą się maszynki z napędem silnikowym, które bez żadnego większego problemu sprostają nawet wielu godzinom pracy. Warto wspomnieć również i o tym, że do wyboru mamy zarówno maszynki przewodowe, jak i również maszynki bezprzewodowe. W każdym profesjonalnym salonie powinna znajdować się także zapasowa maszynka do strzyżenia psów.