Powszechnie uważa się, że zawód lekarza przynosi bardzo wysokie zarobki. Dentysta natomiast nawet wśród lekarzy wyróżnia się dochodami. Czy tak jest istotnie? Rzeczywiście, trudno zobaczyć lekarza choćby w starym i kiepskiej jakości samochodzie. Bogactwo lekarzy często wywołuje ludzką zawiść, jednak bynajmniej do tego zawodu nie garną się tłumy. Część ludzi zapewne odstrasza perspektywa długich, trudnych i wyczerpujących studiów medycznych. Innych odstręczają trudności z odbyciem wymaganej praktyki i uzyskaniem odpowiedniej posady. Mało ludzi uzmysławia sobie także, że aby nieźle zarobić, lekarz musi zainwestować w swoje narzędzia pracy. Szczególne wydatki ponoszą tutaj właśnie dentyści, zwłaszcza mający swe gabinety w większych miastach.

Muszą się oni bowiem liczyć z silną konkurencją swych kolegów po fachu, stąd też wyposażenie gabinetu musi być bogatsze, a jakość obsługi wyższa, niż u dentysty na prowincji. Trudno ocenić dokładnie, jaką wartość posiada w pełni wyposażony gabinet dentystyczny . Jednak cena wyposażenia, jakie musi posiadać gabinet dentystyczny w mniejszym mieście, jest zapewne mimo wszystko zbliżona i sięga na pewno wielu tysięcy złotych. Jakie spośród naszych oczekiwań powinien spełniać gabinet dentystyczny ? Przede wszystkim powinniśmy poczuć się w nim bezpiecznie. Chodzi tutaj głównie o ochronę przed bólem, którą powinniśmy mieć zapewnioną w każdym momencie zabiegu. Ważny jest też nasz komfort, na przykład odnośnie przemywania ust. Ważne jest także to, co się dzieje przed gabinetem.

Powinniśmy być umówieni na konkretną godzinę i nie oczekiwać zbyt długo na zabieg, ponieważ wtedy rośnie u nas zdenerwowanie. Jeśli już musimy jakiś czas poczekać, gdyż „męki” poprzedniej osoby przedłużają się, to powinniśmy mieć do dyspozycji wygodne miejsce do oczekiwania oraz prasę do przeglądania i czytania, gdyż jest to świetna metoda na oderwanie myśli i zrelaksowanie się przed zabiegiem.