Nie tylko duże, międzynarodowe korporacje, ale również średnie i małe firmy - wszystkie rodzaje działalności gospodarczej są w dzisiejszych czasach oparte (w mniejszym lub większym stopniu) na różnego rodzaju systemach komputerowych lub czysto sieciowych. Sprawne i wydajne zarządzanie firmą często nie jest możliwe bez profesjonalnego integratora IT. W przypadku kilkuosobowych biznesów nie jest oczywiście potrzebna tak kompleksowa obsługa. Jeżeli jednak w naszej firmie zachodzi wiele różnorodnych procesów (np, sprzedażowych, technicznych, itd.), funkcjonowanie bez pełnoprawnej infrastruktury IT znacznie obniża całkowitą wydajność firmy.


Integrator IT - kompleksowa obsługa firmy w jednym miejscu


Integratorzy IT to tak naprawdę profesjonalne firmy informatyczne, będące w stanie obsłużyć zarówno konkretne zlecenia, jak również zintegrować wszystkie systemy komputerowe, które funkcjonują w danej organizacji. Na przykład:


  • integracja systemów sprzedażowych z systemem magazynowym w celu otrzymywania aktualnych informacji o stanie produktu w czasie rzeczywistym,
  • integracja kas produktowych, czytników kodów kreskowych oraz przenośnych urządzeń pomocniczych z systemem aktualizacji cen,
  • integracja systemów sterowania z systemem kontrolnym, co pozwala na autonomizację linii produkcyjnych i dynamiczną zmianę ich charakterystyki w razie zmiany zapotrzebowania na dany produkt.


Poprawnie skonfigurowana infrastruktura IT zapewnia też pełną synchronizację między firmowym lub dostarczonym oprogramowaniem a poszczególnymi systemami komputerowymi.


IT enterprise - pozwól sobie na oszczędności


Paradoksalnie, implementując w swojej firmie profesjonalne IT enterprise, można sporo zaoszczędzić na sprzęcie komputerowym, a co za tym idzie - przestrzeni biurowej. Zdecydowana większość operacji obsługiwanych przez integratora IT odbywa się bowiem w wirtualnej chmurze obliczeniowej, której eksploatacja jest niezwykle tania.


Im więcej fizycznego sprzętu zostanie zastąpione przez funkcjonowanie chmury, tym więcej pieniędzy finalnie zaoszczędzimy. Dlatego też, nie warto żałować pieniędzy na pierwotną inwestycję w profesjonalne IT enterprise.

Zobacz również: utrzymanie ruchu