Portal informacyjny


Aktualności, sensacje, porady

Jak wybrać grill?

Jak wybrać grill?

Wraz z początkiem wiosny oraz lata zazwyczaj wzrasta zainteresowanie grillami. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż sezon grillowy trwa stosunkowo krótko i każdy chce ten czas wykorzystać jak najlepiej. Potrawy przygotowywane na świeżym powietrzu są niewątpliwie pyszną przekąską, gdyż charakteryzują się specyficznym smakiem oraz zapachem. Jak się jednak okazuje, nie jest łatwo wybrać właściwy grill. Sporym zainteresowaniem cieszą się obecnie zarówno grille elektryczne, jak i gazowe.

Grille elektryczne są najlepsze wówczas, kiedy chcemy grillować przy nieco niższych temperaturach zewnętrznych lub w zamkniętych pomieszczeniach czy na tarasach. Taki grill elektryczny może posiadać teflonową płytę, w którą wbudowana jest specjalna spirala grzewcza. To właśnie spirala stanowi serce grilla elektrycznego, dlatego powinna posiadać odpowiednią moc. Dużą zaletą tego rodzaju grilli jest przede wszystkim ich stosunkowo łatwa obsługa, ale trzeba zaznaczyć, że w przypadku grilli elektrycznych przyrządzanie tego rodzaju potraw jest możliwe tylko tam, gdzie jest zasilanie elektryczne. Jeśli zdecydujemy się na zakup elektrycznego grilla, wówczas warto zwrócić uwagę, czy będzie on posiadał jakościowo dobre wykończenie powierzchni oraz właściwą moc spirali grzewczej.

Dość dużą popularnością cieszą się także grille gazowe (sprawdź ofertę grilli gazowych), do których można zaliczyć zarówno małe modele podróżne, jak i grille posiadające więcej niż trzy palniki. Taki grill gazowy powinien posiadać przede wszystkim stosunkowo łatwo zapalane palniki (wykonane z wysokiej jakości materiału) oraz podłączenie do butli propan-butan. Wyróżnia się różne typy gazowych grillów, w tym między innymi grille kontaktowe, grille z technologią RBS oraz grille lawowe.

Decydując się na wybór grilla, warto zwrócić uwagę na grille weber. Najlepsze są zawsze grille masywne, gdyż mogą nam służyć nawet przez kilka lat. Pamiętajmy też, że sercem każdego grilla jest ruszt - powinien być on wykonany ze stali nierdzewnej lub z żeliwa. W trakcie wyboru grilla warto też mieć na uwadze inne elementy, takie jak chociażby rączki i uchwyty (powinny być ergonomiczne i nie przewodzić ciepła). Oferta grilli dostępnych na rynku jest obecnie bardzo zróżnicowana i bogata, dlatego przed zakupem warto dokładnie sprecyzować, na jakim typie grilla nam zależy, oraz jakich funkcji oczekujemy od takiego urządzenia. Warto też zastanowić się, jak często chcemy grillować, dla ilu osób zamierzamy przygotowywać dania, a także jaką kwotę chcemy przeznaczyć na zakup grilla.

ADPS - co to jest i jakie daje możliwości?

ADPS - co to jest i jakie daje możliwości?

Nowoczesne rozwiązania Adobe Digital Publishing Suite otwiera przed wydawcami internetowych treści prawdziwy ocean możliwości. Dotarcie do szerszego grona odbiorców i zainteresowanie ich prezentowanymi treściami zostało wzbogacone o możliwość bieżącej aktualizacji, która perfekcyjnie współpracuje z interaktywną zawartością magazynową.

Przekaz w lepszym odbiorze
Przy pomocy DPS wydawcy mogą udostępniać wszelkiego rodzaju treści na urządzenia mobilne, a dodatkowo uzupełniać je o wysokiej jakości multimedia. Co interesujące, odbiorcy także odkryją zalety Adobe Digital Publishing Solutions – oprócz lepszej komunikacji i budowania trwałych relacji mogą np. przełączać slajdy przy pomocy prostych gestów, panoramować obrazy, powiększać je , a także wykonywać inne zadania pozwalające na lepszy i zindywidualizowany odbiór przekazu.

źródło:

http://www.adobe.com/cy_en/products/digital-publishing-solution.html
https://digitalpublishing.acrobat.com/welcome.html

Ciekawe miejsca do zobaczenia na wyspie Korfu

Ciekawe miejsca do zobaczenia na wyspie Korfu

Korfu leży ja północno-zachodnim krańcu Grecji i jest jedną z wysp Jońskich. Największe miasto i jednocześnie stolica wyspy, to Kerkira. Wyspa Korfu była dawniej nazywana "królową wysp Jońskich", jako ulubiony cel podróży wielu królów europejskich. Wówczas wypoczywali na niej m.in. księżniczka Sissi, cesarz Wilhelm II oraz Napoleon. Korfu do dziś przyciąga bardzo wielu turystów (sprawdź czemu). Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim niezwykłe piękno tamtejszej natury.

Gaje oliwne

Cechą charakterystyczną Korfu jest bogata feeria barw, którymi mieni się cała górzysta wyspa. Wyspa Korfu uważana jest za "zielone serce" Grecji, przede wszystkim ze względu na obecność lasów i gajów oliwnych. Plantacje ciągną się tutaj przez całe kilometry. Wokół gajów oliwnych biegną rzadko uczęszczane ścieżki, które idealnie nadają się na długie spacery. Głęboka zieleń miesza się na Korfu z jaskrawymi plantacjami cytrusów oraz złotymi polami pełnymi zbóż. Tradycyjna uprawa oliwek ma swoje korzenie jeszcze w czasach najazdów tureckich, a także późniejszym okresie panowania Wenecji. Do tej pory mieszkańcy Korfu korzystają ze starych przepisów do wytwarzania z oliwy domowych kosmetyków. Ciekawe miejsca na Korfu - http://salatkapogreckuwpodrozy.pl/pl/atrakcje-korfu obfitują w bazary, na których kupić można wykonane w ten sposób olejki z oliwy i szampony.

Złociste plaże

Różne atrakcje turystyczne przyciągają na Korfu przyjezdnych. Należą do nich również rozłożyste i szerokie plaże. Do najpopularniejszych należą położone na północy wyspy plaże Almiros, Sidari i Roda. Turyści chętnie odwiedzają też wybrzeże północno-zachodnie, ponieważ na południu od Afionas znajduje się tam piękna plaża Agios Georgios. W zachodniej części Korfu, do najbardziej urodziwych należą plaże Pelekas, Agios Ghordis oraz Myrtiotissa. Warto zahaczyć również o wybrzeże wschodnie. W jego południowej części znajduje się plaża Kawos, natomiast w części północnej plaże Nissaki i Barbati. Dech w piersiach zapiera również krystalicznie czyste Morze Jońskie, w którym dojrzeć można wszystkie odcienie błękitu i zieleni.

Aparaty ortodontyczne stałe - najczęściej zadawane pytania

Aparaty ortodontyczne stałe - najczęściej zadawane pytania

Co to jest aparat stały?

Podstawowy aparat na zęby stały składa się z zamków ortodontycznych przyklejonych do zębów, łuku umieszczonego w szczelinach zamków oraz ligatur dowiązujących łuk do zamków. Zamki przyklejone są do zębów na czas leczenia w sposób stały, pozostałe elementy są wymieniane podczas wizyt kontrolnych. Aparat stały może być uzupełniony dodatkowymi elementami, np. przerzut podniebienny, quadhelix czy hyrax.

Reklama: Dowiedz się więcej o aparacie na zęby na stronach gabinetu DENTestetica

Czy leczenie aparatem ortodontycznym boli?

Na początku leczenia pacjent może odczuwać dyskomfort związany z nowym elementem w jamie ustnej. Najczęściej są to otarcia błony śluzowej warg, policzków, języka, związane z drażniącym działaniem zamków ortodontycznych, gojące się w przeciągu kilku dni. Samoistne bóle zębów występują rzadko, zwykle pacjenci odczuwają dolegliwości bólowe podczas szczotkowania zębów, podczas jedzenia twardych pokarmów, trwające około 2-3 tygodni. Aby ułatwić pacjentowi przyzwyczajenie się do nowych warunków w jamie ustnej montaż aparatu podzielony jest na etapy. Im dłużej trwa leczenie tym dolegliwości bólowe są mniej odczuwalne. Zwykle bezpośrednio po wizytach kontrolnych mogą się nasilać.

Czy w czasie leczenia aparatem stałym konieczna jest specjalna dieta?

Zaleca się nie spożywać pokarmów twardych ze względu na czasowe dolegliwości bólowe podczas nagryzania i ryzyko uszkodzenia aparatu. Pokarmy kleiste mogą być trudne do usunięcia z elementów aparatu. Należy ograniczyć spożywanie wszelkich słodyczy ze względu na ryzyko próchnicy. Potrawy bardzo gorące, ostre czy kwaśne mogą powodować uczucie pieczenia podrażnionego aparatem nabłonka. Produkty włókniste - mięsa, niektóre owoce (mango)mogą być trudne do usunięcia. Bułki, kolby kukurydzy, całe marchewki czy jabłka podczas odgryzania mogą uszkodzić aparat. Tu zalecamy krojenie niektórych potraw na kawałki. Zalecamy wyeliminować z diety: paluszki, chipsy, chrupki, ziarna w pieczywie, twarde skórki, cukierki toffi, batony, lizaki. Guma do żucia - żuć ostrożnie, może zaczepiać się o elementy aparatu.

Jakie są zalecenia lekarskie podczas leczenia aparatem stałym?

Najważniejsza jest dbałość o higienę zębów wokół aparatu. Zęby należy czyścić po każdym posiłku. Zaniedbania higieniczne mogą doprowadzić w krótkim czasie do próchnicy zębów wokół zamków czy zapalenia dziąseł. Zła higiena utrudnia leczenie ortodontyczne i może być wskazaniem do wcześniejszego zdjęcia aparatu. Przestrzeganie właściwej diety zmniejsza ilość awarii aparatu. Do innych zaleceń należą regularne zgłaszanie się na wizyty. Ułatwia to kontrolę leczenia i zapobiega niepożądanym przesunięciom zębów. Większość pacjentów w czasie leczenia ma zalecone stosowanie wyciągów mięszyszczękowych. Regularne i właściwe ich noszenie zwięsza szansę na powodzenie leczenia.

Co to są wyciągi elastyczne?

To lateksowe bądź, w przypadku uczuleń, bezlateksowe gumeczki o różnych średnicach (około 0,5-1 cm), rozpinane pomiędzy górnym i dolnym łukiem zębowym, które pacjent w czasie leczenia aparatem stałym sam zakłada i zdejmuje. Wyciągi zaczepia się o haczyki zamka lub o haczyki tzw. Kobayashi wykonane przez lekarza. Czas noszenia wyciągów jest określony przez lekarza dentystę. Pacjent dostaje zapas wyciągów, które należy zmieniać według zaleceń lekarza, wystarczający do następnej wizyty kontrolnej. Przy całodobowym noszeniu wyciągi zdejmuje się na czas posiłków i czyszczenia zębów. Sposób i miejsce umieszczania wyciągów jest omawiany z pacjentem. Pacjent ma możliwość przećwiczenia samodzielnego zakładania i zdejmowania wyciągów. Wyciągi zakłada się palcami lub z użyciem specjalnego nakładacza. Pacjenci są proszeni o przychodzenie na wizyty z założonymi wyciągami.

Czytaj więcej o zabiegach prostowania zgryzu w gabinet dentystyczny Kraków http://www.dentestetica.pl

Jak dbać o higienę z aparatem stałym?

Dentyści zalecają czyszczenie zębów po każdym posiłku. W celu usunięcia widocznych resztek jedzenia należy kilka razy przepłukać jamę ustną, można też zastosować wykałaczki, aby usunąć resztki pokarmowe spod łuku. Ponieważ higiena jest utrudniona zaleca się stosowanie szczoteczek elektrycznych lub sonicznych. Do czyszczenia zębów stosujemy pastę i płyn do płukania zalecone przez lekarza. Do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych używamy szczoteczek międzyzębowych o różnych kształtach i rozmiarach dobranych przez lekarza. Do oczyszczania punktów stycznych pomiędzy zębami stosujemy nici dentystyczne z fluorem. Na koniec dodatkowo oczyszczamy język specjalną szczoteczką do czyszczenia języka.

Co to jest retencja?

Po zakończeniu leczenia aktywnego konieczny jest etap retencji, aby utrzymać osiągnięte wyniki leczenia. Rodzaj zastosowanej retencji zależy od wielu czynników. Stosuje się retencję stałą lub ruchomą. Retainer stały to drut lub pasmo włókna szklanego przyklejane od strony języka na dolne (lub górne) zęby przednie. Aparaty retencyjne ruchome: płytki akrylowe, przezroczyste nakładki, aktywatory, pozycjonery. Pacjent otrzymuje je w ciągu doby od zdjęcia aparatu stałego. Powinny być noszone przez określony czas w ciągu doby i od zakończenia leczenia. Retencję stosuje się tak długo jak długo chcemy zachować optymalny wynik leczenia.