Portal informacyjny


Aktualności, sensacje, porady

Kilka słów o jakości gabinetów dentystycznych

Kilka słów o jakości gabinetów dentystycznych

Powszechnie uważa się, że zawód lekarza przynosi bardzo wysokie zarobki. Dentysta natomiast nawet wśród lekarzy wyróżnia się dochodami. Czy tak jest istotnie? Rzeczywiście, trudno zobaczyć lekarza choćby w starym i kiepskiej jakości samochodzie. Bogactwo lekarzy często wywołuje ludzką zawiść, jednak bynajmniej do tego zawodu nie garną się tłumy. Część ludzi zapewne odstrasza perspektywa długich, trudnych i wyczerpujących studiów medycznych. Innych odstręczają trudności z odbyciem wymaganej praktyki i uzyskaniem odpowiedniej posady. Mało ludzi uzmysławia sobie także, że aby nieźle zarobić, lekarz musi zainwestować w swoje narzędzia pracy. Szczególne wydatki ponoszą tutaj właśnie dentyści, zwłaszcza mający swe gabinety w większych miastach, jak na przykład DENTestetica.pl - Dentysta Kraków.

Muszą się oni bowiem liczyć z silną konkurencją swych kolegów po fachu, stąd też wyposażenie gabinetu musi być bogatsze, a jakość obsługi wyższa, niż u dentysty na prowincji. Trudno ocenić dokładnie, jaką wartość posiada w pełni wyposażony gabinet dentystyczny . Jednak cena wyposażenia, jakie musi posiadać gabinet dentystyczny w mniejszym mieście, jest zapewne mimo wszystko zbliżona i sięga na pewno wielu tysięcy złotych. Jakie spośród naszych oczekiwań powinien spełniać gabinet dentystyczny ? Przede wszystkim powinniśmy poczuć się w nim bezpiecznie. Chodzi tutaj głównie o ochronę przed bólem, którą powinniśmy mieć zapewnioną w każdym momencie zabiegu. Ważny jest też nasz komfort, na przykład odnośnie przemywania ust. Ważne jest także to, co się dzieje przed gabinetem.

Powinniśmy być umówieni na konkretną godzinę i nie oczekiwać zbyt długo na zabieg, ponieważ wtedy rośnie u nas zdenerwowanie. Jeśli już musimy jakiś czas poczekać, gdyż „męki” poprzedniej osoby przedłużają się, to powinniśmy mieć do dyspozycji wygodne miejsce do oczekiwania oraz prasę do przeglądania i czytania, gdyż jest to świetna metoda na oderwanie myśli i zrelaksowanie się przed zabiegiem.


Jak pomóc swojemu dziecku podczas rozwodu swoich rodziców?

Jak pomóc swojemu dziecku podczas rozwodu swoich rodziców?


1. Dziecko może odczuwać strach i niepokój w obliczu rozwodu.


Jeśli dziecko jest zbyt małe by świadomie doświadczać rozwodu zaakceptowanie całej sytuacji może być o wiele łatwiejsze. Poważniejsze problemy emocjonalne mogą wystąpić w przypadku nastolatków i młodzieży. Lęk o przyszłość, poczucie wstydu przed reakcją rówieśników czy wręcz poczucie winy i branie na siebie odpowiedzialności za rozstanie rodziców mogą skutkować zaniżoną samooceną, utratą wiary w sens i wartość rodziny czy zachowaniami autodestrukcyjnymi.


       2. Dziecko może czuć się rozdarte między rodzicami.


Dziecko może mieć wrażenie, że musi wybierać, określić kogo kocha bardziej. Rodzice sami mogą wzmacniać to wrażenie manipulując dzieckiem dla własnych potrzeb. Często bywa tak, że jedna ze stron czuje się bardziej skrzywdzona. Rodzi się w niej frustracja, która może skłaniać do przekonywania dziecka np. że „tatuś Cię nie kocha tak jak mamusia” czy „twoja matka to jędza”. To niesłychanie obciążające przekazy. Dziecko słysząc podobne treści czuje się zagubione, bo padają one z ust kochanego przez nie autorytetu w stosunku do równie ważnej osoby. Wywołuje to dysonans poznawczy który może skutkować ogólną nieufnością wobec ludzi, czy wręcz cynizmem w odniesieniu do wartości które okazały się być fałszywe.


Kilka rad jak uchronić dziecko przed negatywnymi skutkami rozwodu:


       1. Staraj się być krytyczny w wyborze przekazu kierowanego do dziecka.


Pamiętaj, że każde dziecko inaczej reaguje na rozwód. Wiele zależy od tego jak bardzo rodzice angażowali dziecko w swoje rozstanie. Najbardziej destrukcyjne dla psychiki dziecka jest wspomniane wyżej manipulowanie. Niezwykle ważne jest także by chronić dziecko przed skutkami procesu rozwodowego.


       2. Zawsze służyć wsparciem swojemu dziecku.


Choć rozwód zajmuje wiele czasu nie należy zapominać by towarzyszyć dziecku zawsze, gdy tego potrzebuje. Nawet dla małego, ale już świadomego dziecka (3-4 lata) rozstanie jest w mniejszym lub większym stopniu końcem znanego mu świata, bo dwoje najważniejszych dla niego ludzi stwierdza, że nie chce lub nie może być razem. Podważenie fundamentalnych wartości nawet dla nas, dorosłych, jest ciężkim przeżyciem. Pomyślmy, czym jest dla małego dziecka którego poznanie i autorefleksja są jeszcze ograniczone. Dlatego niesłychanie ważna jest obecność obojga rodziców by dziecko czuło że choć wiele rzeczy zmieni się w jego życiu to miłość i wsparcie obojga szanujących siebie nawzajem rodziców jest wartością niezmienną.


 1. Dziecko nie jest terapeutą.


To bardzo istotne. Frustracja i stres spowodowane rozwodem mogą skłaniać nas by szukać w nim wsparcia. Jeśli, np. Po porzuceniu przez partnera czujemy się niekochani, czy wręcz niewarci miłości możemy zacząć szukać jej w dziecku. Stajemy się wtedy podobni małemu dziecku właśnie, które wyciąga rękę po miłość.  To bardzo obciążająca dla dziecka rola. Być może zabrzmi to brutalnie, ale z takimi problemami musimy poradzić sobie sami, ewentualnie szukając specjalistycznej pomocy.


 1. Tata ma nową mamę.


Trudną dla dziecka sytuacją może być założenie przez rodzica które odszedł nowej rodziny. Rozsądne jest powolne oswajanie dziecka z nowymi a ważnymi osobami w życiu rodzica. Dobrze jest gdy nowi patnerzy stają się dla dziecka dobrymi wujkami, ciociami, które w żaden sposób nie zagrażają więzi z rodzicem.


 1. Mam braciszka?


Trudniejszym problemem może być pojawienie się w nowym związku rodzica dziecka. Trzeba postępować wtedy niezwykle delikatnie by dziecko nie poczuło się “zastąpione”. Warto oswajać dziecko z nowym braciszkiem/siostrzyczką. Niech spędzają ze sobą jak najwięcej czasu, poznając się i oswajając. Korzystne dla budowania relacji może być zaufanie starszemu dziecku i powierzenie mu, choćby ograniczonej i symbolicznej, opieki nad młodszym, przyrodnim rodzeństwem.


 1. Dobry glina, zły glina


Gdy dziecko pozostaje pod stałą opieką jednego z rodziców może dojść do sytuacji w której utożsamia do z przykrymi obowiązkami, natomiast “dochodzącego” ojca/matkę z przyjemnościami. Bo mama każe posprzątać pokój i odrobić lekcje, a tata zabierze do kina.Ważna jest więc solidarność byłym małżonków w tej kwestii, szczególnie w odniesieniu do obowiązków. Przekazujmy dziecku spójny przekaz w którym egzekwowanie nielubianych obowiązków staje się równie ważne jak przyjemności których źródłem jest drugi rodzic, by dziecko zrozumiało że to dwa oblicza tej samej rodzicielskiej miłości.   Pamiętajmy, relacje jakie wypracujemy wobec dziecka i siebie nawzajem podczas rozwodu i w następujących po nim latach zadecydują w dużej mierze nie tylko o naszych


Rozwiąż swoje problemy dzięki psychoterapii w nurcie Gestalt

Rozwiąż swoje problemy dzięki psychoterapii w nurcie Gestalt

Problemy pojawiają się w życiu każdego człowieka. Niektóre z nich potrafimy rozwiazać samodzielnie, z innymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. W takich momentach czujemy, że potrzebujemy pomocy innych.

Reklama: Psychoterapia Kraków Myszkowska-Litwa

Decyzja o spotkaniu z terapeutą to ważny krok na drodze do polepszenia jakości swojego życia. Nie jest to łatwa praca. Psychoterapeuta nie rozwiąże za Ciebie Twoich problemów, nie poda gotowych rozwiązań. Psychoterapia wymaga Twojej gotowości do zmiany. Wiąże się to z wysiłkiem, zaangażowaniem i czasem, ponieważ ekspresowe metody nie istnieją. Jest to droga do tego, aby poznać swoje prawdziwe potrzeby, zrozumieć siebie samego i uzyskać pomoc w takich kwestiach:

Obszary pomocy psychologicznej:

 • przezwyciężanie kryzysów i trudności życiowych
 • radzenie sobie z nieprzyjemnymi stanami emocjonalnymi
 • pozbywanie się niepożądanych zachowań
 • rozumienie swojego ciała i dolegliwości somatycznych
 • budowanie prawidłowych relacji z innymi
 • uczenie się nowych zachowań
 • poznawanie siebie
 • rozwój osobisty
 • nabywanie kompetencji rodzicielskich

Konsultacje rodzinne w obszarach:

 • nieporozumienia, konflikty, kryzysy
 • trudności wychowawcze
 • problemy okołorozwodowe
 • trudne wydarzenia w życiu rodziny (m.in. choroby, straty)
 • choroby psychosomatyczne
 • problemy emocjonalne
 • zaburzenia odżywiania

* w niektórych zgłoszeniach niezbędna może okazać się konsultacja psychiatryczna

Konsultacje rodzinne w przypadku rozpoznania u dzieci:

 • lęków, wycofania, nieśmiałości
 • nadruchliwości, impulsywności
 • zachowań buntowniczych i agresywnych 
 • trudności szkolnych

Pierwsze spotkanie (czasem dwa lub trzy) polega na omówieniu powodu oraz celu zgłoszenia,
rozpoznaniu sytuacji życiowej, ustaleniu warunków oraz formy współpracy.


A może kurczak z kociołka?

A może kurczak z kociołka?

Jedna z popularnych potraw, przygotowywanych w czasie tak zwanych ogrodowych party, jest kurczak, przyrządzany w specjalny sposób. To idealny sposób, żeby móc zaprosić do degustacji przyjaciół albo rodzinę. Potrzebny będzie specjalny kociołek, w którym takie danie będzie można przyrządzić. Oprócz tego niezbędne będzie także odpowiednio przygotowane palenisko ogrodowe, które w tym przypadku zastąpi kuchnię. Kociołki na sam początek zalewa się wodą, w której umieszcza się kawałki pokrojonego kurczaka. W zależności od upodobań, może to być cały kurczak, lub jego wybrane elementy, na przykład udka, ćwiartki czy piersi. Do dania dodaje się ulubione warzywa, zazwyczaj jest to cebula, seler, papryka, fasolka szparagowa i ewentualnie koper włoski. Całość doprawia się jeszcze swoimi ulubionymi przyprawami (często na wzór francuski, czyli rozmarynem, estragonem i tymiankiem) a potem jeszcze solą morską i pieprzem. Pozostaje już tylko czekać, aż danie ugotuje się a potem zagęścić powstały sos i podawać wspaniałe danie uczestnikom przyjęcia.

Czy warto wynając biuro na godziny?

Czy warto wynając biuro na godziny?

Wiele osób pracuje w domu, nie posiadając własnego biura. Często posiadają one też jedynie wirtualne biuro, które nie wymaga ich fizycznej obecności w danym miejscu i stanowi formę outsourcingu. Niekiedy jednak konieczne jest skorzystanie z przestrzeni biurowej w celu spotkania się z klientami lub partnerami biznesowymi. Przydatne może być w takiej sytuacji biuro na wynajem.

Plusem tego rozwiązania jest brak konieczności ponoszenia stałych kosztów związanych z posiadaniem lokalu biurowego. Można bowiem wynająć niewielką przestrzeń na kilka godzin, przeprowadzić spotkanie i wrócić do wykonywania obowiązków w domu. Rozwiązanie to sprawdza się też u osób, które dużo podróżują i spotykają się w klientami w różnych miejscach.

Biuro na wynajem na godziny ma też jednak minusy. Nigdy bowiem nie będziemy wiedzieć, co dokładnie będzie na nas czekać w danej lokalizacji. Może się również okazać, że biuro, które będziemy chcieli wynająć, w danym terminie nie będzie dostępne.

Przejdź na stronę Krakowskiej firmy, która oferuje: wynajem biura na godziny pointoffice

Zarobki w kancelarii adwokackiej

Zarobki w kancelarii adwokackiej

Wielu osobom wydaje się, że prawnik na początku swojej drogi, pracując w kancelarii prawnej, zarabia bardzo dużo. Jest to jak najbardziej mylne określenie. Najczęściej bowiem okazuje się, że są to naprawdę marne pieniądze.

Kancelaria adwokacka musi zarabiać
Oczywistym jest, że kancelaria musi zarabiać a zarabia właśnie na prowadzeniu spraw. Najczęściej więc osoba początkująca nie dostaje skomplikowanych spraw z którymi nie mogłaby sobie poradzić. Rzadko też się zdarza, aby świadczyła ona usługi prawne. Może się bowiem okazać, że coś pomiesza albo nie będzie w stanie odpowiedzieć na nurtujące klienta pytania. W takim układzie okazałoby się, że tak naprawdę kancelaria zostanie ośmieszona a do tego nie można dopuścić.

Kto udziela porad
Porady prawne są udzielane przede wszystkim przez fachowców którzy mają już odpowiedni staż pracy. Ludzie tacy potrafią szybko i sprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania a do tego jeszcze charakteryzują się fachowością. Warto więc skorzystać z usług właśnie takiej osoby a jednak dać sobie spokój z osobami, które dopiero rozpoczynają swoją karierę na drodze prawniczej. Tacy ludzie, w początkowych etapach swojej pracy, raczej nie mają bezpośredniego kontaktu z klientami.

Sprawdzone porady prawne

Sprawdzone porady prawne

Obecnie porady prawne cieszą się bardzo dużą popularnością na rynku a wszystko, dlatego, że wiele firm, przedsiębiorstw, a także osób prywatnych boryka się z problemami natury prawnej. Tym samym, działająca na rynku kancelaria adwokacka cieszy się wielkim i wciąż rosnącym powodzeniem. Z całą pewnością warto więc zaznajomić się z ofertą fachowej i profesjonalnej kancelarii, wybrać propozycję dla siebie, dzięki której każdy nawet najtrudniejszy problem zostanie szybko i skutecznie rozwiązany.

Praca adwokata

Szukając pomocy prawnej, najczęściej korzystamy z porady adwokata. Adwokat zapoznaje się z naszym problemem, a następnie szuka rozwiązania, które będzie skuteczne i idealne. Wszelkie kancelarie, jakie działają na rynku oferują swoim klientom fachowe usługi w ramach, których znajdziemy zagadnienia z każdej prawnej dziedziny. Możemy, więc zapoznać się poradą, jaka to dotyczy problemów z zakresu prawa cywilnego, czy też rodzinnego. Identycznie, jeżeli mamy problem z prawa karnego, także możemy skorzystać z kompetentnych usług kancelarii. Każda, działająca na rynku kancelaria adwokacka, zajmuje się także kwestiami spornymi, a także windykacją i odzyskiwaniem długów. Co więcej możemy liczyć także na sporządzanie wszelkiego typu umów handlowych i gospodarczych.

Polecamy: http://www.fsfs.pl/kancelaria

Jak wybrać grill?

Jak wybrać grill?

Wraz z początkiem wiosny oraz lata zazwyczaj wzrasta zainteresowanie grillami. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż sezon grillowy trwa stosunkowo krótko i każdy chce ten czas wykorzystać jak najlepiej. Potrawy przygotowywane na świeżym powietrzu są niewątpliwie pyszną przekąską, gdyż charakteryzują się specyficznym smakiem oraz zapachem. Jak się jednak okazuje, nie jest łatwo wybrać właściwy grill. Sporym zainteresowaniem cieszą się obecnie zarówno grille elektryczne, jak i gazowe.

Grille elektryczne są najlepsze wówczas, kiedy chcemy grillować przy nieco niższych temperaturach zewnętrznych lub w zamkniętych pomieszczeniach czy na tarasach. Taki grill elektryczny może posiadać teflonową płytę, w którą wbudowana jest specjalna spirala grzewcza. To właśnie spirala stanowi serce grilla elektrycznego, dlatego powinna posiadać odpowiednią moc. Dużą zaletą tego rodzaju grilli jest przede wszystkim ich stosunkowo łatwa obsługa, ale trzeba zaznaczyć, że w przypadku grilli elektrycznych przyrządzanie tego rodzaju potraw jest możliwe tylko tam, gdzie jest zasilanie elektryczne. Jeśli zdecydujemy się na zakup elektrycznego grilla, wówczas warto zwrócić uwagę, czy będzie on posiadał jakościowo dobre wykończenie powierzchni oraz właściwą moc spirali grzewczej.

Dość dużą popularnością cieszą się także grille gazowe (sprawdź ofertę grilli gazowych), do których można zaliczyć zarówno małe modele podróżne, jak i grille posiadające więcej niż trzy palniki. Taki grill gazowy powinien posiadać przede wszystkim stosunkowo łatwo zapalane palniki (wykonane z wysokiej jakości materiału) oraz podłączenie do butli propan-butan. Wyróżnia się różne typy gazowych grillów, w tym między innymi grille kontaktowe, grille z technologią RBS oraz grille lawowe.

Decydując się na wybór grilla, warto zwrócić uwagę na grille weber. Najlepsze są zawsze grille masywne, gdyż mogą nam służyć nawet przez kilka lat. Pamiętajmy też, że sercem każdego grilla jest ruszt - powinien być on wykonany ze stali nierdzewnej lub z żeliwa. W trakcie wyboru grilla warto też mieć na uwadze inne elementy, takie jak chociażby rączki i uchwyty (powinny być ergonomiczne i nie przewodzić ciepła). Oferta grilli dostępnych na rynku jest obecnie bardzo zróżnicowana i bogata, dlatego przed zakupem warto dokładnie sprecyzować, na jakim typie grilla nam zależy, oraz jakich funkcji oczekujemy od takiego urządzenia. Warto też zastanowić się, jak często chcemy grillować, dla ilu osób zamierzamy przygotowywać dania, a także jaką kwotę chcemy przeznaczyć na zakup grilla.

ADPS - co to jest i jakie daje możliwości?

ADPS - co to jest i jakie daje możliwości?

Nowoczesne rozwiązania Adobe Digital Publishing Suite otwiera przed wydawcami internetowych treści prawdziwy ocean możliwości. Dotarcie do szerszego grona odbiorców i zainteresowanie ich prezentowanymi treściami zostało wzbogacone o możliwość bieżącej aktualizacji, która perfekcyjnie współpracuje z interaktywną zawartością magazynową.

Przekaz w lepszym odbiorze
Przy pomocy DPS wydawcy mogą udostępniać wszelkiego rodzaju treści na urządzenia mobilne, a dodatkowo uzupełniać je o wysokiej jakości multimedia. Co interesujące, odbiorcy także odkryją zalety Adobe Digital Publishing Solutions – oprócz lepszej komunikacji i budowania trwałych relacji mogą np. przełączać slajdy przy pomocy prostych gestów, panoramować obrazy, powiększać je , a także wykonywać inne zadania pozwalające na lepszy i zindywidualizowany odbiór przekazu.

źródło:

http://www.adobe.com/cy_en/products/digital-publishing-solution.html
https://digitalpublishing.acrobat.com/welcome.html

Ciekawe miejsca do zobaczenia na wyspie Korfu

Ciekawe miejsca do zobaczenia na wyspie Korfu

Korfu leży ja północno-zachodnim krańcu Grecji i jest jedną z wysp Jońskich. Największe miasto i jednocześnie stolica wyspy, to Kerkira. Wyspa Korfu była dawniej nazywana "królową wysp Jońskich", jako ulubiony cel podróży wielu królów europejskich. Wówczas wypoczywali na niej m.in. księżniczka Sissi, cesarz Wilhelm II oraz Napoleon. Korfu do dziś przyciąga bardzo wielu turystów (sprawdź czemu). Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim niezwykłe piękno tamtejszej natury.

Gaje oliwne

Cechą charakterystyczną Korfu jest bogata feeria barw, którymi mieni się cała górzysta wyspa. Wyspa Korfu uważana jest za "zielone serce" Grecji, przede wszystkim ze względu na obecność lasów i gajów oliwnych. Plantacje ciągną się tutaj przez całe kilometry. Wokół gajów oliwnych biegną rzadko uczęszczane ścieżki, które idealnie nadają się na długie spacery. Głęboka zieleń miesza się na Korfu z jaskrawymi plantacjami cytrusów oraz złotymi polami pełnymi zbóż. Tradycyjna uprawa oliwek ma swoje korzenie jeszcze w czasach najazdów tureckich, a także późniejszym okresie panowania Wenecji. Do tej pory mieszkańcy Korfu korzystają ze starych przepisów do wytwarzania z oliwy domowych kosmetyków. Ciekawe miejsca na Korfu - http://salatkapogreckuwpodrozy.pl/pl/atrakcje-korfu obfitują w bazary, na których kupić można wykonane w ten sposób olejki z oliwy i szampony.

Złociste plaże

Różne atrakcje turystyczne przyciągają na Korfu przyjezdnych. Należą do nich również rozłożyste i szerokie plaże. Do najpopularniejszych należą położone na północy wyspy plaże Almiros, Sidari i Roda. Turyści chętnie odwiedzają też wybrzeże północno-zachodnie, ponieważ na południu od Afionas znajduje się tam piękna plaża Agios Georgios. W zachodniej części Korfu, do najbardziej urodziwych należą plaże Pelekas, Agios Ghordis oraz Myrtiotissa. Warto zahaczyć również o wybrzeże wschodnie. W jego południowej części znajduje się plaża Kawos, natomiast w części północnej plaże Nissaki i Barbati. Dech w piersiach zapiera również krystalicznie czyste Morze Jońskie, w którym dojrzeć można wszystkie odcienie błękitu i zieleni.